W roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się I edycja Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Będzie ona czerpać z zasad zorganizowanego przez naszą Fundację w zeszłym roku szkolnym ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia. Olimpiada składać się będzie z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pulę nagród finansowych (w zeszłym roku 5000 zł) oraz listę partnerów Olimpiady ogłosimy niebawem.
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy przyjmować zgłoszenia od szkół.
Zgłoszenie szkoły (do pobrania poniżej) należy przesłać do 13 października 2020 r. do godziny 15:00 (z dopuszczalnymi drobnymi opóźnieniami) na adres e-mail: [email protected]. Sam etap szkolny odbędzie się natomiast 15 października 2020 r. o godzinie 10:00. Pytania przygotuje Fundacja oraz zaproszeni do współpracy eksperci w dziedzinie praw dziecka lub ucznia.
Następnie odbędzie się etap wojewódzki polegający na przygotowaniu pracy pisemnej albo materiału wideo na temat tego, czym są prawa ucznia i jak można ich bronić. Wymagania merytoryczno-techniczne określa Regulamin, do którego link poniżej.
W wyniku oceny prac z etapu wojewódzkiego wyłonionych zostanie 30 finalistów, którzy spotkają się 9 marca 2021 r. w Poznaniu i tam zmierzą się z zagadnieniami dotyczącymi praw ucznia. 5 najlepszych osób otrzyma proporcjonalnie do zajętej lokaty nagrody finansowe (w zeszłym roku do podziału było 5000 zł, w tym roku szkolnym potwierdzimy pulę niebawem). Wszyscy finaliści zdobędą natomiast nagrody rzeczowe. Z uwagi na sytuację epidemiczną finał odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem Google Meet, 16 kwietnia 2021 roku. Wszystkie szczegóły finaliści, finalistki i ich szkoły otrzymają za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Zachęcamy wszystkie uczennice i wszystkich uczniów ze szkół ponadpodstawowych do udziału.
Zgoda (uczeń/uczennica niepełnoletni/a)
Zgoda (uczeń/uczennica pełnoletni/a)
Protokół z eliminacji szkolnych
Chcesz wesprzeć nasze działania? Przelej, prosimy, na nasze konto darowiznę za pomocą poniższego formularza!